Ceny Mandatów za Gadżety Pomagające Kierowcom 2021-2022

Wrzesien już rozkrecil sie na dobre – rok szkolny także. Uczniowie beda pewnie korzystac już z pomocy naukowych. Jednak uwaga! Nie wszystkie pomoce sa równie skuteczne i równie uczciwie wycenione. Nawet najlepsza nawigacja, najlepsze sposoby na radary nie zastapia kierowcom zdrowego rozsadku i sprytu. Oto krótki przeglad możliwosci jakie daje im mysl techniczna.

Pomoce drogowe to szeroka grupa przedmiotów i rozwiazan, które moga ulatwic kierowcy życie. Zaliczyc możemy do nich zarówno gadżety umilajace podróż, jak i mapy czy elektroniczne nawigacje. Czy każdy kierowca musi je miec? Nie musi – warto wybrac te pomoce, które przyniosa nam najwiecej korzysci i nie wprowadza zametu.

Kto pokieruje Cie do celu?

W gaszczu dróg, ulic i uliczek bywa cieżko – i nie chodzi tylko o korki, ale samo dotarcie do celu. Dotyczy to zwlaszcza sytuacji w których musimy dojechac do miejsca w którym wczesniej nie bylismy. Podczas wakacji czy w sprawach slużbowych dotarcie w obce dla nas miejsce może przysporzyc sporo stresu. Chyba, że skorzystamy z pomocników. Kiedys praktycznie każdy kierowca posiadal w aucie mape samochodowa dzis papierowe mapy wypieraja powoli nawigacje. Istnieje wiele ich typów i rodzajów, poszczególne modele różnia sie też miedzy soba cena i funkcjonalnosciami. Najlepsza nawigacja dla Ciebie? To zależy czego szukasz.

Możesz zdecydowac sie na dosyc drogie, ale zaawansowanie technicznie modele przyczepiane w pojezdzie. Jesli nie lubisz wydawać pieniedzy to rozwiazaniem moga byc aplikacje na smartfony. Niektóre z nich sa dostepne za darmo – a dodatkowo ostrzegaja o fotoradarach czy patrolach policji. Proste i praktyczne – a co ważniejsze skuteczne i sprawdzone przez wielu zmotoryzowanych.

Pomoce bywaja zgubne

Skoro o fotoradarach mowa – trzeba byc ostrożnym, bowiem niektóre pomoce drogowe, czy patenty na mandaty sa nielegalne lub po prostu smiesznie. Już chyba nikt nie wierzy, że plyta CD czy DVD zawieszona na lusterku ochroni nas przed zrobieniem pamiatkowego zdjecia. Zakrywanie tablic rejestracyjnych może skonczyc sie wlepieniem kolejnego mandatu. Jeszcze gorzej jeżeli kto zacznie aktywnosc korzystac z antyradarów – groża za to kary a sam sprzet jest drogi.

Kto odczuwa potrzebe wzbogacenia samochodu o jakis sprzet lepiej zainwestuje gotówke kupujac odswieżacz powietrza czy dobry odtwarzacz plyt. Samochód bedzie nie tylko pieknie pachnial ale i zapewni nam przyjemniejsza jazde. Inna pomoca drogowa moga byc dodatkowe lusterka – dotyczy to zwlaszcza poczatkujacych kierowców jak i tych, którzy posiadaja duże samochody albo maja po prostu problem z wykonywaniem bardziej skomplikowanych manewrów. Skuteczna pomoc to bezpieczna i satysfakcjonujaca podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.